Aktualności

Drukuj
14.03.2018
Obniżenie łącznych kosztów dostaw gazu ziemnego dla gospodarstw domowych

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki podjął dwie decyzje ważne dla 6,5 mln polskich gospodarstw domowych. Od 1 marca  weszła w życie nowa taryfa Polskiej Spółki Gazownictwa, obniżająca o 7,4 proc. stawki za transport (dystrybucję) gazu dla gospodarstw domowych. Od 1 kwietnia wejdzie w życie decyzja Prezesa URE skutkująca nieznacznym 1 proc. wzrostem ceny gazu dla klientów PGNiG Obrót Detaliczny. Koszty opłat i stawek za transport (dystrybucję) gazu stanowią około 35 proc. faktury za gaz.

14.03.2018
PGNiG: 6,58 mld zł EBITDA, 2,92 mld zł zysku netto w 2017 r. – najwyższe wyniki w historii

Zysk netto Grupy Kapitałowej PGNiG w 2017 roku zwiększył się o 24 proc. Wynik EBITDA jest o 10 proc. lepszy niż rok wcześniej. EBIT wzrósł o 16 proc. do 3,91 mld zł. Przychody Grupy wzrosły rok do roku o 8 proc. do poziomu 35,86 mld zł.

06.03.2018
W pięciu polskich gminach powstaną naukowe stacje zabaw o wartości pół miliona złotych

Pięć tygodni, ponad 760 tysięcy oddanych głosów i ambitna walka do samego końca. Tak wyglądała rywalizacja w ramach organizowanego przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza programu edukacyjnego „Rodzice i dzieci, Powietrze bez śmieci”. Stawką internetowego głosowania były nowoczesne edukacyjne place zabaw o łącznej wartości pół miliona złotych. Polacy zdecydowali, że powstaną w pięciu gminach – Konarzynach, Miłoradzu, Trzemesznie, Łosicach i Żegocinie.

02.03.2018
Polskie barwy na stulecie niepodległości

Charakterystyczny płomień ze znaku firmowego spółki zmienił się na biało-czerwony.

02.03.2018
PGNiG: pilne dostawy surowca dla Naftogazu

Naftogaz i Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podpisały kontrakt na pilne dostawy gazu, po tym jak Gazprom odmówił rozpoczęcia dostaw na Ukrainę. Decyzja Gazpromu nastąpiła dzień po wyroku Trybunału Arbitrażowego w Sztokholmie w sporze Naftogaz-Gazprom.

01.03.2018
Dzień po dniu bijemy historyczne rekordy dobowej sprzedaży gazu

Dzień po dniu bijemy historyczne rekordy dobowej sprzedaży gazu – mówi Maciej Woźniak, Wiceprezes  PGNiG ds. handlowych. - W tym tygodniu dzięki mroźnym temperaturom, dobowe zużycie gazu w Polsce notuje kolejne najwyższe historycznie poziomy.

26.02.2018
Podkarpacie wciąż bogate w gaz ziemny. PGNiG ma kolejne odkrycie

Nowo odkryte złoże gazu zlokalizowane jest na terenie koncesji Lubliniec-Cieszanów. Wstępne analizy wskazują zdolności wydobywcze na poziomie 20 mln m3 gazu ziemnego rocznie.

20.02.2018
Badanie: Polacy chcą różnych źródeł dostaw gazu, by płacić mniej i czuć się bezpiecznie

Polska w opinii zdecydowanej większości Polaków powinna jak najszybciej zdywersyfikować źródła dostaw gazu. Ich zdaniem zerwanie zależności od jednego dostawcy znacząco poprawi nasze bezpieczeństwo i umożliwi obniżenie cen surowca. To najważniejsze wnioski z badania GfK Polonia „Bezpieczeństwo energetyczne Polski 2017 – rynek gazu”.

16.02.2018
PGNiG: rynek „LNG małej skali” wzrośnie dzięki mniejszym odbiorcom

Mobilne stanowisko do odmierzania skroplonego gazu ziemnego zaprojektowane przez specjalistów z PGNiG może zrewolucjonizować rynek tzw. LNG małej skali w Polsce. Mniejsi odbiorcy gazu będą mieli możliwość skorzystania tylko z części ładunku gazu przewożonego przez standardowej wielkości cysterny.

13.02.2018
PGNiG: największe złoże gazu w Polsce szacowane na prawie 20 mld m3 więcej niż udokumentowano wcześniej
Zasoby wydobywalne złoża Przemyśl mogą być większe o prawie 25 procent. Nowe szacunki powstały w oparciu o zdjęcia sejsmiczne 3D, teraz spółka potwierdzi je kolejnymi odwiertami.