Aktualności

Drukuj
26.07.2017
PGNiG zgłosiło zapotrzebowanie na moce przesyłowe w Korytarzu Norweskim w pierwszej fazie procedury Open Seaso

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo złożyło wniosek w pierwszej fazie procedury rezerwacji mocy przesyłowych w gazociągach, które połączą złoża na Norweskim Szelfie Kontynentalnym przez Danię z Polską.

Procedura rezerwacji mocy przesyłowych ogłoszona została przez operatorów gazociągów przesyłowych w Polsce i w Danii. Zgodnie z deklaracjami operatorów gazociągów, połączenie  (w tym gazociąg Baltic Pipe z Danii do Polski) umożliwi dostawy do Polski około 10 mld m3 gazu ziemnego rocznie. PGNiG oczekuje, że przesył gazu tym połączeniem będzie możliwy pod  koniec 2022 roku.

12.07.2017
PGNiG SA obniża ceny za gaz dla największych odbiorców przemysłowych. Ceny dla odbiorców domowych bez zmian

Na wniosek PGNIG SA Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził nową niższą taryfę na paliwo gazowe.

10.07.2017
PGNiG dostarczy gaz ziemny dla Euroglas Polska

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA zawarło umowę z polską spółką jednego z największych producentów szkła w Europie. W ciągu 15 miesięcy PGNiG dostarczy firmie Euroglas Polska Sp. z o.o. blisko 80 mln m3 gazu ziemnego.

03.07.2017
PGNiG rozpoczyna wydobycie gazu i ropy ze złoża Gina Krog w Norwegii

W ubiegły piątek, o godz. 17:00 ruszyła eksploatacja zlokalizowanego na Morzu Północnym złoża „Gina Krog”. PGNiG Upstream Norway jest jednym z czterech partnerów konsorcjum na tym złożu – polska spółka dysponuje 8 proc. udziałów w koncesji. Wolumen wydobywalnych zasobów złoża wynosi 218 mln boe (baryłek ekwiwalentu ropy naftowej), a więc tyle, ile wyniosła ubiegłoroczna produkcja na całym Norweskim Szelfie Kontynentalnym.

23.06.2017
Komunikat PGNiG SA

Na podstawie informacji przekazanych przez Operatora Systemu Przesyłowego o przywróceniu normalnego funkcjonowania gazociągu jamalskiego, PGNiG podjęło dziś decyzję o wznowieniu gromadzenia zapasów gazu ziemnego na sezon zimowy 2017/2018 zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramem.
 

23.06.2017
Grupa Azoty i PGNiG podpisały umowy na dostawę gazu

21 czerwca 2017 roku Grupa Azoty S.A. oraz jej spółki zależne zawarły umowy na sprzedaż paliwa gazowego z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem S.A.

21.06.2017
Komunikat PGNiG SA

W związku z gwałtownym pogorszeniem się jakości gazu tłoczonego na kierunku Rosja-Niemcy, 20 czerwca br. Operator Gazociągów Przesyłowych zatrzymał odbiór gazu z gazociągu SGT Jamał-Europa. W celu zagwarantowania dostaw do klientów PGNiG ograniczyło gromadzenie zapasów gazu na okres zimowy 2017-2018 i rozpoczęło wytłaczania zgromadzonych dotychczas własnych zapasów gazu z magazynów kawernowych. Dostawy do odbiorców gazu w Polsce nie są obecnie zagrożone.

21.06.2017
InnVento – pierwszy inkubator dla startupów w sektorze naftowo-gazowniczym

Inkubator InnVento będzie wspierał początkujących przedsiębiorców oraz naukowców realizujących projekty dla sektora energetycznego. Efektem mają być innowacyjne rozwiązania technologiczne do wdrożenia w spółkach z Grupy Kapitałowej PGNiG.

14.06.2017
PGNiG laureatem konkursu na najlepszą stronę internetową spółki giełdowej – Złota Strona Emitenta

W dziesiątej edycji konkursu Złota Strona Emitenta organizowanego przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych nasza spółka ponownie zajęła 1 miejsce pośród spółek należących do indeksów WIG20 i mWIG40.

08.06.2017
Historyczna dostawa gazu do Polski. PGNiG odebrało amerykańskie LNG

Gaz skroplony od Cheniere Energy dotarł do Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu. To pierwsza taka dostawa do Europy Środkowo-Wschodniej. PGNiG zapowiada kolejne umowy typu spot.